Alapozó terápia


Komplex, mozgásfejlesztésen alapuló (u.n. motoszenzoros típusú) idegrendszer fejlesztő terápia, mely során a gyermekeknél újraindítjuk az emberi fejlődéstani mozgássorozatot, mintegy még egyszer "belökve" az agy fejlődésbeli lehetőségét, újra járjuk a fejlődésben már elhagyott lépcsőfokokat, pótoljuk hiányaikat, kiküszöbölve a fejlődés akadályait. A gyereket a terápia során igen magas fokú mozgásügyességig juttatjuk el. Az egyszerű mozgásoktól az összetett, bonyolult mozgásokig haladunk végig. Az automatizált szintű végrehajtás a cél, fejlesztjük a gyermek általános mozgásügyességét, finommotorikáját, segítjük a jobb vagy baloldali dominancia kialakulását. Ezzel a mozgásfejlesztési gyakorlatsorral hatunk az emberi agyban a beszéd működéséért (olvasás, írás) felelős területekre is. A terápia során a mozgásalapot kiegészítjük fejlesztő pedagógiai módszerekkel (idő, tér, emlékezet, hallás- és beszédészlelés-fejlesztés, stb.) ezzel tesszük teljessé. Javul a gyermek önértékelése, feladatra összpontosítása, és alkalmazkodó képessége.

A fejlesztés/terápia alapja a fejlődéstani- és nagymozgások, egyensúly illetve a rugalmasság. Ezt egészítik ki a ritmus, a finommotorika, a szerialitás (sorrendiség), a keresztmozgások gyakorlatai. A fejlesztést/terápiát minden esetben felmérés előzi meg.

Forrás: https://www.alapozoterapiak.com


Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el